AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
12-01-2021 14:08:19

- MİLLETVEKİLİ BELGİN UYGUR’DAN SINDIRGI ÇIKARTMASI

AK Parti Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, Sındırgı ilçesinde bir dizi temaslarda bulundu. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan ile birlikte yeni kurulan Bereket Versin Kadın Kooperatifinde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Uygur, beraberindeki heyet ile ilk olarak Sındırgılı hemşehrileriyle selamlaştı, esnafı dolaşarak, hayırlı işler diledi. Yağcıbedir halısı dokuyan atölyede kadınlarla bir araya gelen Milletvekili Uygur da onlarla birlikte halı dokudu. Uygur, ünü dünyaya yayılan, çok değerli bir kültür hazinesi olan bu halıları dokuyarak yaşatan kadınlara yürekten teşekkür ettiğini ifade etti.

Milletvekili Uygur, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan ve AK Parti Sındırgı İlçe Başkanı Mehmet Cemil Atla ile birlikte Sındırgı Belediyesi Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek burada gerçekleşen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’a makamında yaptığı ziyarette ise ilçede yapılan projeler hakkında istişarede bulundu. Ardından bu projelerden Jeotermal Sera Alanı ve Kocahan Cumhuriyet Çarşısı inşaat alanında incelemelerde bulundular. Her iki projenin de ilçe için çok değerli projeler olduğunu ifade eden Uygur, Sındırgı’ya hizmet yolunda bu güzel adımları attığı için Belediye Başkanına teşekkür etti.

Geçtiğimiz aylarda vefat eden Camikebir Muhtarı Savaş Çiğdem’in evine taziyede bulunun Uygur, ailesine ve çocuklarına sabırlar diledi. Son olarak Emendere Köyüne de bir ziyarette bulunan Uygur, burada Muhtar Davut Dağlar ile bir araya geldi. Ülke TV’nin sevilen yapımlarından En İyisi Gezmek programının Emendere köyünde yaptığı çekimlere de konuk olan Uygur, ilçenin zengin kültürü hakkında bilgi verdi.

KADIN KOOPERATİFLERİNİN SAYISINI ÇOĞALTMAYA VE GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYORUZ

Milletvekili Uygur, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan, AK Parti Sındırgı İlçe Başkanı Mehmet Cemil Atla ve beraberindeki heyet Sındırgı’da yeni kurulan Bereket Versin Kadın Kooperatifini ziyaret etti. Balıkesir’de Kadın Kooperatiflerinin sayılarını artırmak için gayret ettiğini dile getiren Uygur bu amaçla Sındırgı’da yeni kurulan Bereket Versin Kadın Kooperatifini Belediye Başkanı ve Tarım ve Orman İl Müdürü ile ziyaret ettiklerini ifade etti. Milletvekili Uygur “Bereket Versin Kadın Kooperatifimiz ilçemizde yeni kuruldu. Kuruluş aşamalarının tamamlanması hususunda bizzat takibini yapacağımı burada ifade ettim. Ayrıca faaliyetlerinin hızlanması için de neler yapabileceğimiz konusunda Belediye Başkanımız, Tarım ve Orman İl Müdürümüz ve Kooperatifimizin Başkanı Şengül Topçu ile istişare ettik. Geleneksel el sanatları ve bereketli topraklarımızdan yöresel gıdaların üretimi konusunda çok değerli üretimler hedefleyen kooperatifimiz hayırlı olsun.

Kadın Kooperatiflerimizin ülkemizde sayılarının artması için Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ilgili tüm Bakanlıklarımız ve kurumlarımız aracılığıyla çok önemli politikalar hayata geçirildi. Kadınlarımız çok güçlüler, biz istiyoruz ki bu güçlerini bir araya gelerek daha da artırsınlar. Kadınlarımız yeter ki istesinler devletimiz tüm kurumlarıyla her türlü desteği veriyor. Ben Balıkesir’de Kadın Kooperatiflerimizin yaygınlaşmasını çok istiyorum ve bir süredir ilgili kurumlarımıza birlikte istişare ve görüşmelerimi gerçekleştiriyorum. Bizleri bugün ağırlayan Kooperatifimizin değerli hanımlarına emekleri için teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar ve bereketli işler diliyorum” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.